Η Φιλαρμονική Ορχήστρα Πνευστών του Δήμου Αθηναίων επισκέπτεται το 67ο Δημοτικό

Ο  Οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας υλοποιεί, σε συνεργασία με τα σχολεία της Α? βάθμιας Εκπαίδευης, εκπαιδευτικά μουσικά προγράμματα, με στόχο τη μαζική συμμετοχή των μαθητών των δημοτικών σχολείων,  σε δραστηριότητες που προάγουν τον πολιτισμό  και την επαφή των παιδιών με την κλασική μουσική.  Στο πλαίσιο αυτό, η Φιλαρμονική Ορχήστρα Πνευστών του Δήμου Αθηναίων επισκέπτεται τα Δημοτικά Σχολεία του Δήμου ,  μυώντας τους μικρούς μαθητές στον κόσμο της μουσικής.