Το Ε2 στο e-twinning

Κατά τη διάρκεια της περσινής χρονιάς οι μαθητές της Ε2 τάξης συμμετείχαν σε ευρωπαικό πρόγραμμα e-twinning. Πρόκειται για ένα πρόγραμμα στο οποίο συμμετέχουν μαθητές απο σχολεία της Ευρώπης και όχι μόνο, ανταλλάσσουν απόψεις, χρησιμοποιούν δημιουργικά τον Η/Υ και εμπλουτίζουν τις γνώσεις τους πάνω στις θεματικές ενότητες του βιβλίου.  Για να δείτε την εργασία των παιδιών μας με τίτλο MAKE A WISH FOR THE WORLD, πατήστε εδώ: http://new-twinspace.etwinning.net/web/p100620 , στη συνέχεια κάντε click στο project activities και θα μπορείτε να δείτε τις εργασίες όλων των παιδιών που συμμετείχαν στο πρόγραμμα, κάνοντας click σε όλες τις δραστηριότητες στη μπλε στήλη αριστερά.