Ο Βοτανόκηπος του 67ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών

Οι μαθητές της Γ' Τάξης και του Ολοήμερου στα πλαίσια του προγράμματος της Περιβαλλοντικής Αγωγής "Βότανα και αρωματικά φυτά" οργάνωσε και υλοποίησε τη δημιουργία Βοτανόκηπου στην ανατολική αυλή του σχολείου. Η δράση, εκτός των άλλων δραστηριοτήτων, περιλάμβανε την προετοιμασία - οριοθέτηση του χώρου και σκάψιμο - φύτεμα διαφόρων αρωματικών φυτών και βοτάνων. Για να παρακολουθήσετε στιγμές της δράσης πατήστε εδώ:

Εκπαιδευτικός: Μαίρη Πλιάκου

Σχολικό Έτος: 2013 - 2014